Peeter Laurits – Tähenduse tekkest fotos

Kutsume huvilisi fotokunstnik Peeter Lauritsa ja Tallinna Ülikooli kultuuriuuringute doktorandi Karina Taltsi põnevale fotokursusele 9.-11. novembril 2012 ambulARTooriumi kunstimajja.

Koht: Peipsi-äärne kunstimaja ambulARToorium Tartumaal Vana-Kasepääl
Aeg: 09.11.-11.11.2012
Kursuse maksumus: 99 eurot (sisaldab koolitust, toitlustust, öömaja, saunatamist jne)
Maksimaalne osalejate arv: 21
Registreerumine: info@fotobrigaad.ee või 56610694

Kursuse sisust

Räägime tähendusest fotos: tähenduse tekkest, tihendamisest ja suunamisest. Peeter ja Karina püüavad kaksi ja koos kursuslastega taastekitada oma koduseid köögilauavestlusi ja vaidlusi. Fotosemiootikast eraldi nähtusena pole suurt midagi öelda, sest eraldiseisvat “fotograafilist tähendust” ei ole olemas. Kõik inimese tehtu on ühel või teisel kombel tähenduslik ja seda tuleb vaadata tervikliku kultuuriruumina. Seega tuleb meil üsna interdistsiplinaarne nädalavahetus. Ülearu teaduslikuks me ei muutu, võõrsõnade saluut jääb ära – kumbki esineja ei armasta neid.

Püüame harutada tähenduse tekke iseärasusi fotograafias, hekseldame Lauritsa ja mõnede teiste fotograafide loomingut, õhtuti vaatame teemaga seonduvaid filme. Valgel ajal pildistame ja pärast analüüsime üksteise saaki ja mõtiskleme, mida sellega teha annaks. Hindeid ei panda ja tiitleid ei jagata. Püüame lihtsalt üheskoos milleski selgusele jõuda, aga milles täpselt, seda ju ette veel ei tea.

Kommenteerimisvõimalus puudub.