Ühine nimetaja

Nädalavahetusel toimus intensiivne, kuid vabas vormis Eesti Kunstiakadeemia õppejõu ja fotokunstniku Eve Kase fotolaager. Ilmselt olid kõik pühapäevaks kas või natuke väsinud, aga õnnelikud, et tulid.

Inspiratsiooniks sai kuulda Eve fotoprojektidest, tutvuda kohaliku elu ja inimestega (mis ei ammendu imselt seni, kuni kohalikud seal elavad) ja arutleda igavikuliste teemade üle, mis puudutavad fotograafiat. Jah, jutustati palju ja see oli mõnus. Sõnaga, inimesed võtsid vabalt ja nautisid kohalolemist.

Sealhulgas avati II korrusel pidulikult Agne Pilvisto fotonäitus “..ja Jumal lõi Naise”. Fotonäitus kasvas välja Peeter Lauritsa ja Tõnis Truumanni aprillikuu fotolaagrist “Fotolavastus – mängult või päriselt?“. Õnnitleme, Agne! Kõik teised – vutt-vutt, näitust vaatama!

meelis_marju

fotolaager_oie

fotolaager_evekask

fotolaager_tortsook

fotolaager_grupp

Fotolaagri jooksul otsisid kõik “ühist nimetajat”. Kõik tööd olid parimad, neist esikohale tõsteti Nele Hendriksoni seeria inimestest ja nende kätest. Kingituseks sai Nele Eve Kase raamatu „Käsmu inimesed ja majad“, mis on on 498 fotost koosnev dokumentatsioon Käsmus elavatest ja suvitavatest inimestest ning Käsmu majadest. Tubli töö!

Jäta oma teade

CAPTCHA *